Skip to main content

Griffin Staff Directory

Certificated Staff

Sally Anderson


Anderson, Sally

Choir

Class Web Page

Jacquline Andrade


Andrade, Jackie

SPED - Strategic

Cheryl Brown


Brown, Cheryl

SPED - Resource

Katie Caderao


Caderao, Katie

Physical Education

 

Cano, Jennifer

Math

Mieke Casassa


Casassa, Mieke

Math and Science

Ron Davis


Davis, Ron

Wood Shop, Metal Shop & Horticulture

Chris De Clercq


De Clercq, Chris

Physical Education

Dara Duane


Duane, Dara

SPED - Resource

Leslie Ellingson


Ellingson, Leslie

Core & Drama

Margaret Elliott

Elliott, Margaret

CTE, PLTW & Rotation

Class Web Page

Tony Etcheveste


Etcheveste, Tony

Core

Kari Freese

Freese, Kari

World Language

Class Web Page

Laura Galloway

Galloway, Laura

Math

Class Web Page

Cori Garner

Garner, Corrie

Science

Class Web Page

Stavros Gougoumis

 

Gougoumis, Stavros

SPED - Resource

Mark Hayes

 

Hayes, Mark

Physical Education

Sue Hinchliffe

 

Hinchliffe, Susan

Maker Academy & Rotation

Chris Hoshaw


Hoshaw, Christopher

Core

Class Web Page

Devin Jackson


Jackson, Devin

Science

Class Web Page

Mrs. Jefferson


Jefferson, Kimberlee

Core

Class Web Page

David Kleine


Kleine, David

Algebra & Math 8

Mrs. Lamb


Lamb, Helena

Core

Class Web Page

Mr Meek


Meek, Doug

Math

Joel Meier


Meier, Joel

Core

Mr. Monroe


Monroe, Randy

Science

Class Web Page

Mrs. Neves


Neves, Dalila

Core, ELD & ALD

Mrs. Pappas


Pappas, Rachel

Core & Journalism

 

Ms. Perez


Perez, Sarah

Science

Mr. Smith


Smith, Will

World Language

Mrs. Turner


Turner, Courtney

SPED - Magnet

Mrs. Villers


Villers, Sandra

Core & Reading

Mr. Waters


Waters, Keith

Core & Reading

Mrs. Wesser-Singh


Wesser-Singh, Sonja

Core

Mr. Wetterholm


Wetterholm, Kirk

Music

Class Web Page

Maya Whitehead


Whitehead, Maya

Physical Education, Leadership and O.Y.O

Mr. Woo


Woo, Brandon

Math

Mrs. Zagon

 

Zagon, Kim

Core and Reading

Classified Staff

Mrs. Andrews

 

 

Andrews, Roxanna

Paraprofessional

Mrs. Bamberger

 

 

Bamberger, Deborah

Campus Supervisor

 

Capistrano, Camilo

Night Custodian

 

Cartwright, Donna
Cafeteria

  Decker, Laura
SIte Technician

Mrs. DeLong

 

DeLong, Joanna

Paraprofessional

Sue Edmonds

 

Edmond, Sue

Library IMA

  Eduvala, Lynne
Occupational Therapist
Mrs. Elmore

 

 

Elmore, Deborah
Paraprofessional

 

Johnson, Marianne

School Nurse

Mrs. Lien

 

 

Lien, Hap
Cafeteria

  Mascitelli, CJ
Paraprofessional
  Mills, Virginia
LIbrarian

Mrs. Mulligan

 

Mulligan, Fuemi

Paraprofessional

 

 

O'Keefe, Tara

IT Tech

Mr. Pagni

 

Pagni, Patrick 

Paraprofessional

Mrs. Perry

 

Perry, Althea

Paraprofessional

  Smirnova, Anastasia
Speech Therapist
Mrs. Sodhi

 

 

Sodhi, Preet
Psychologist

 

 

Sprague, Suzanne

Campus Supervisor

  Stewart, Bonnie
Occupational Therapist

Mrs. Tanji

 

Tanji, Yuiko

Paraprofessional

 

Tulabut, Romulo

Head Custodian

Mrs. WIlson

Wilson, Julie
IMA - Library

Maggie Ye

 

Ye, Maggie

Cafeteria

 

Yuzon, Joel

Custodian